„Lekcja: Enter”

Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach w lutym br. przystąpiła do  współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej projektu edukacji cyfrowej: „Lekcja: Enter”.

Celem projektu jest pokazanie korzyści wynikających z wykorzystywania w pracy dydaktycznej i wychowawczej narzędzi dostępnych w Internecie, co pozwoli urozmaicić zajęcia zdalne i zaktywizować uczniów.  Podczas trwającego 40 godzin i składającego się z 8 modułów kursu podzieleni na 4 grupy przedmiotowe nauczyciele poznają zasady korzystania m.in. z takich programów jak: chmura Google, Canva, Quizizz i Learning Apps. Struktura szkolenia zakłada także uczenie się przez doświadczenie. Punktem wyjścia stają się doświadczenia uczestników, wynikające z pracy z uczniami podczas zajęć stacjonarnych i online.

Na zakończenie projektu każdy z uczestników przygotuje dwa scenariusze lekcji z wykorzystaniem TIK i przeprowadzi zgodnie z nimi  zajęcia zdalne.  Opracowane konspekty, będą dostępne dla wszystkich nauczycieli uczestniczących w projekcie na platformie projektu.

Damian Chaja