Sieć współpracy i wsparcia - 22 marca oraz 13 kwietnia 2021 r.

Sieć współpracy i wsparcia. Pasjonaci przyrody czyli o działaniach nauczycieli
w gminnej sieci nauczycieli przyrodników – kolejne spotkania

Nauczyciele przedmiotów przyrodniczych z naszej gminy nieustannie rozwijają swoje umiejętności zawodowe  i aktualizują wiedzę pracując w Gminnym Zespole „Pasjonaci przyrody” w formule on-line.

Kolejne dwa spotkania odbyły się 22 marca oraz 13 kwietnia 2021 r.

Część merytoryczną stanowiły pokazy i dyskusja dotyczące ważnych problemów ekologicznych a mianowicie odpowiednio w czasie pierwszego spotkania; Katastrofa wyschnięcia Jeziora Aralskiego i drugiego: Wielka Pacyficzna Plama Śmieci.

Przedstawione materiały są opracowaniem do wykorzystania w czasie lekcji  i zajęć  pozalekcyjnych.
W czasie spotkań dyskutowano na temat edukacji ekologicznej i podejmowania działań ekologicznych w szkołach.

Nauczyciele przedstawili swoje propozycje aktywności dotyczących organizacji Gminnego Dnia Ziemi.

Omówiono sposoby  realizacji zadań Gminnego Konkursu na najlepszy projekt edukacyjny:„Drugie życie odpadów: plastikowej butelki, słoika szklanego, metalowej puszki, pudełka kartonowego".

Nauczyciele przyrodnicy zapraszają uczniów i ich rodziców do aktywnego włączenia się w obchody Dnia Ziemi 22 kwietnia 2021 r. pod hasłem „Przywróć nasza Ziemię”.

Gminna Sieć Nauczycieli Przedmiotów Przyrodniczych