• Odwiedziny: 3119750

Akademia z okazji Święta Niepodległości

Dnia 8 listopada 2013 roku w Zespole Szkół Ogólnokształcących odbyła się uroczysta akademia z okazji Święta Niepodległości. W tym roku przypadła 95 rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.

Uroczystość rozpoczęła się wprowadzeniem sztandaru szkoły przez poczet sztandarowy oraz wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego.

Następnie odbyła się część artystyczna przygotowana przez uczniów klasy III a SP, III b SP oraz III c Gimnazjum pod kierunkiem nauczycielki  historii pani U. Kij oraz pani I. Bożek, G. Metryckiej i L. Mazur. Oprawę muzyczną przygotowała pani E. Bobryk, a dekorację pani A. Tomczyk.

Zaprezentowany program artystyczny przypomniał ważne wydarzenia historyczne – od utraty wolności przez Polskę w wyniku rozbiorów – po jej odzyskanie 11 listopada 1918r.

Celem uroczystości było wzbogacenie wiedzy uczniów,  kształtowanie szacunku dla historii minionych pokoleń.

Fotorelacja z akademii w Galerii ZSO