XI Festiwal Kultury Żydowskiej w Chęcinach

Jak co roku uczniowie naszej szkoły biorą udział w Festiwalu Kultury Żydowskiej.
Dzień pierwszy to Marsz Pamięci. Tym razem uczniowie wraz z opiekunami uczestniczyli w Marszu Szlakiem Pamięci miejsc związanych z historią chęcińskich Żydów.  Dwie grupy uczniów poprowadziły p. E. Jarząbek i p. G. Barwinek. Uczestnicy poznali historię Żydów i obiektów z nimi związanych.

Drugiego dnia wręczono nagrody przyznane w konkursie filmowym na temat chęcińskich Żydów pod tytułem "Zamknięci w Historii - Żyjący w Pamięci". Laureatami konkursu zostali: Miłosz Cielibała i Paweł Kaczor z klasy II b gimnazjum, którzy przedstawili relacje mieszkanki Chęcin p. Aleksandry Barwinek dotyczącą wspomnień związanych z ludnością żydowską mieszkającą w Chęcinach.

Szczegółowa relacja znajduje się pod adresem: www.checiny.pl