Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi

Włączając się w promowanie idei honorowego dawstwa krwi,
w ramach
ogólnopolskiej kampanii społecznej
„Twoja krew, moje życie”w środę - 25 kwietnia,
uczestniczyliśmy w cyklu spotkań informacyjnych.

Naszym specjalnym gościem był pan Wojciech Markiewicz,

przedstawiciel  Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Kielcach.

Z jego rąk, pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Chęcinach, Iwona Samburska,

otrzymała dla palcówki

Certyfikat Szkoły Promującej Honorowe Oddawanie Krwi.

Nasz gość w bardzo przystępny i przejrzysty sposób przybliżył tematykę krwiodawstwa i krwiolecznictwa w Polsce. Wszyscy uczniowie, począwszy od najmłodszych, obejrzeli film, wysłuchali prelekcji oraz znakomicie odpowiadali na pytania quizu dotyczącego tej ważnej tematyki. Uczniowie klas I-III dodatkowo przygotowali plakaty i rysunki związane z krwiodawstwem. Prace naszych uczniów zostaną wykorzystane do przygotowania dekoracji w RCKiK w Kielcach.

Na zakończenie każdego ze spotkań pan Wojciech Markiewicz prosił uczniów o propagowanie idei honorowego dawstwa krwi wśród dorosłych członków rodzin. A na pamiątkę spotkania każdy otrzymał drobny upominek.

Pamiętajmy, że krew jest najcenniejszym z darów, jaki możemy przekazać drugiemu człowiekowi w potrzebie. Wszak, jak głosi hasło RCKiK: „Łączy nas krew, która ratuje życie”.

Galeria >>>>>