• Odwiedziny: 3091927

Ogólnopolski konkurs „Do Hymnu”.

Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego
w Chęcinach,
jako jedyni przedstawiciele Gminy Chęciny,
z radością i dumą wzięli udział
w ogólnopolskim konkursie „Do Hymnu”.

Jest to pierwsza edycja ogólnopolskiego konkursu dla szkół podstawowych, organizowanego przez Narodowe Centrum Kultury z okazji 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości w ramach Wieloletniego Programu Rządowego NIEPODLEGŁA.

Zadaniem konkursowym było wspólne wykonanie przez co najmniej połowę uczniów szkoły Hymnu Państwowego oraz dwóch wybranych pieśni hymnicznych.

Przesłuchanie konkursowe odbyło się pod okiem profesjonalnego Jury – Pań Profesor z Wydziału Muzycznego Uniwersytetu Marii Curie-Skłodowskiej w Lublinie. W ramach konkursu młodsi i starsi uczniowie wspólnie wykonali Hymn Państwowy, „Rotę” oraz pieśń „Boże, coś Polskę”. Występ został nagrany i będzie podlegał dalszej ocenie pełnego składu Jury w siedzibie Organizatora.

Naszą salą koncertową była pięknie tematycznie udekorowana sala gimnastyczna. „Dyrygentem” tego niecodziennego chóru był pan Przemysław Gruszka, na co dzień opiekun szkolnego Chóru „Cantata”. Uczniowie klas I-III zostali również przygotowywani przez swoje wychowawczynie. A piękne galowe stroje podkreśliły wyjątkowy charakter tego dnia.

Jesteśmy niezwykle dumni z naszego występu! Każdy uczestnik przesłuchania konkursowego otrzymał pamiątkowy dyplom, który dodatkowo będzie także przypominał o obchodzonej rocznicy 100-lecia niepodległości. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że w tak piękny i niezwykły sposób nasi uczniowie mogli włączyć się w rocznicowe wydarzenia i wyrazić swoją radość z Niepodległości.