V etap ODNAWIALNE ŹRÓDŁA ENERGII

Grudzień dla „Odnawiaków” był bardzo pracowitym okresem. Na zajęciach Koła Naukowego poznali dwa rodzaje energii - odnawialną i nieodnawialną – V etap. Przeanalizowali wybrane przykłady paliw kopalnych i odnawialnych źródeł energii.

Uporządkowali informacje na podstawie pracy z tekstem i wykonali bardzo ciekawe lapbooki, zachęcające do ich przejrzenia (dostępne na gazetce szkolnej dla społeczności uczniowskiej). Podjęli także próbę wymyślenia zupełnie nowych źródeł energii i technologii (urządzenia, maszyny), które pozwolą w przyszłości stworzyć z nich prąd. Ze względu na mały problem z ich opisaniem (bo to tylko druga klasa), możemy obejrzeć szkice.

W czasie pracy nad lapbookami, część „Odnawiaków” skupiła się na utrwaleniu poznanych wiadomości o różnych źródłach energii i ich wykorzystaniu w życiu codziennym.

Na zakończenie zajęć dwie uczennice przygotowały test sprawdzający, który cieszył się dużym zainteresowaniem kolegów i koleżanek oraz wykonali piękny plakat o „Odnawialnych źródłach energii”.