"Odkryjmy to!"

To były cenne i wartościowe zajęcia!... Mamy na myśli "Odkryjmy to!", czyli bezpłatne warsztaty pedagogiczne dla rodziców, opiekunów, nauczycieli, edukatorów i innych osób pracujących lub przebywających z dziećmi.

Wszystko to w ramach wspólnej inicjatywy Ministra Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.
W trakcie dwóch sesji warsztatowych, zorganizowanych w Szkoła Podstawowa im. Jana Kochanowskiego w Chęcinach, jako jednej z 20 wybranych polskich placówek, w sobotę - 27 kwietnia, uczestnicy pogłębili swoją wiedzę na temat wspólnego eksperymentowania. Na zajęciach poruszono wiele wątków, m.in. wyzwania poznawcze, mądre towarzyszenie dziecku, pozytywne dowartościowanie, czy budowanie poczucia wartości dzieci. Nie obyło się również bez angażujących eksperymentów.
Na zakończenie każdy z uczestników otrzymał zestaw do eksperymentowania w domu.
Dziękujemy wspaniałym edukatorkom z Centrum Nauki Kopernik, Marcie i Idze oraz aktywnym uczestniczkom spotkania, którym dodatkowo życzymy miłego i mądrego towarzyszenia dzieciom w eksperymentowaniu!